قسمت های بچینگ پلانت

قسمت های بچینگ پلانت

یک بچینگ پلانت چه قسمت هایی دارد ؟

1-سیلو سیمان : در این سیلوها سیمان ذخیره می شود و بین 1 تا 5 سیلو وابسته به نوع و اندازه ایستگاه مرکز بتن به گار گرفته میشود

2- منبع ذخیره آب : آب مورد نیاز برای هر بچ بتن بعد از اندازه گیری اتومات وارد میکسر مربوطه میشود

3- مخازن شن و ماسه : شن و ماسه ورودی در این جا ذخیره میشوند

4- باسکول سیمان : سیمان در تیپ های مختلف در این قسمت ذخیره میشود

5- باسکول شن و ماسه: شن و ماسه در این قسمت توزین میشوند و به میکسر ارسال میشود

6- دیگ میکسر : در این قسمت سیمان، شن و ماسه، آب در این قسمت با یکدیگر مخلوط می شوند

7- اتاق اپراتور : در اینجا یک اپراتور کمیت ها را کنترل میکند

8 – حلزونیهای انتقال سیمان : این قسمت سیمان را از سیلو به باسکول منتقل می کند.

9 – کنتور آب : حجم آب را در هر بچ اندازه می گیرد.

بچینگ پلانت دستگاهی است که مسئول مخلوط کردن و ترکیب کردن مواد تشکیل دهنده بتن است. بتن به محض حاضر شدن به وسیله یک تراک میکسر به محل مورد نظر انتقال داده می شود و  در محل بتن ریزی به کار برده می شود.

در بعضی موارد دستگاه بچینگ پلانت به صورت موقت به کار برده می شود نه به عنوان یک دستگاه دائمی. در این حالت محل نصب بچینگ پلانت باید نزدیک مکان بتن ریزی باشد ، که مشخصا هدف این کار استفاده بهینه از زمان و مکان و به صورت کلی بهینه کردن مراحل پروژه است.

هر دستگاه بچینگ‌پلانت در صورت نیاز میکسری برای ترکیب مصالح ، آب ، سیمان و سایر ترکیبات دارد که سایز آن متناسب با پروژه است.

همینطور هربچینگ‌پلانت یک فیدر توزین مصالح می باشد که برای ذخیره مصالح و توزین دقیق هر کدام از آنها به کار گرفته می شود. با استفاده از این سیستم می توانیم بتنی مستحکم و استاندارد تولید کنیم.

بچینگ پلانت چند نوع دارد ؟

بچینگ پلانت ها دارای دو نوع تر و خشک هستند.

دربچینگ‌پلانت تر در ابتدا همه ی مصالح مورد نظر  به صورت همزمان ترکیب می شوند و بعد بتن آماده به محل پروژه انتقال داده می شود . بتن حاصله کاملا یکدست و یکنواخت می باشد.

درنوع خشک ، همه مصالح به جز آب با یکدیگر ترکیب میشود و توسط یک تراک میکسر بارگیری می شود . بعد به این مصالح آب اضافه میشود و عمل مخلوط کردن در حین انتقال به محل پروژه انجام می گیرد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

13 + 13 =