معرفی انواع میکسر بچینگ پلانت

معمولا میکسر دستگاه پلانت ها با توجه به نوع بتنی که انتظار می رود دستگاه بتواند تولید نماید انتخاب می شود و نام گذاری و دسته بندی این میکسر ها بر اساس تعداد شفتها و نوع قرارگیری آن ها می باشد و اکثر این میکسر ها به صورت ببچ به بچ بتن تولید می نمایند بجز مدل خاصی که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

از این میکسر ها در صنایع دیگری مانند غذایی ، بهداشتی ، دارویی و … نیز می توان استفاده نمود البته در این حالت آلیاژ استفاده شده در ساخت بدنه داخلی میکسر ها متفاوت می باشد.

انواع میکسر بچینگ پلانت:

  • تویین شفت:

یکی از متداولترین و مناسبترین انواع میکسر تویین شفت میباشد، در این نوع میکسر دو شفت به صورت افقی و موازی با یکدیگر کار می کنند ک ه بر روی هر یک از شفت ها تعداد معینی بازو قرار گرفته است (با توجه به طول شفت متغیر می باشد) در انتهای هر بازو نیز یک ناخن وجود دارد. معمولا در ظرفیت های پایین (زیر 2 متر مکعب) از یک موتور برای تامین نیرو محرکه استفاده می شود. اما دز مدل های بزرگتر، دو موتور نیرو محرکه را تامین می کنند. در این نوع میکسر گیربکس هر دو شفت با هم جفت می شوند. میزان همگنی بالا از مزایای این نوع میکسر می باشد.

  • سینگل شفت:

این نوع میکسر دارای یک عدد شفت می باشد، اما روی آن بازویی قرار ندارد، بلکه صفحه ای مارپیچ پیچیده شده دور شفت وظیفه ی اختلاط را بر عهده دارد و ناخن ها روی آن قرار می گیرند. از این نوع میکسر برای تهیه بتن تر استفاده می شود، بعلاوه اینکه عموما ظرفیت دستگاه هایی که از این نوع میکسر استفاده می کنند پایین می باشد.

  • پن میکسر بچینگ:

از این نوع میکسر بیشتر در بلوک سازی استفاده می شود، این میکسر بازوهایی عمودی دارد که بر روی آن نا اُنها قرار می گیرند. این نوع میکسر برای بتن های با مش درشت مناسب نمی باشدو دریچه ی تخلیه بسیار مستهلک خواهد شد.

  • کانتینیوز میکسر:

میکسر کانتینیوز بر عکس سایر موارد که بتن را بچ به بچ تولید می کنند. به صورت یکسره و ممتد می تواند بتن تولید کند، به این شکل که آب و سیمان و مصالح با یک دبی مشخص وارد سیستم می شوند، و میکسر دائما در حال تولید بتن می باشد.
اما در سیستم های دیگر مقداری سیمان و آب و مصالح وارد سیستم شده، بتن تولید، میکسر تخلیه و سپس این چرخه تکرار می شود. در این نوع میکسر از یک شفت حلزونی استفاده می شود.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پانزده + سیزده =