ایمنی آسانسور کارگاهی

ایمنی آسانسور کارگاهی

جهت افزایش ایمنی می‌توان تمهیداتی اندیشید که به طور نسبی خطرات احتمالی را کاهش دهد از این رو در برخی از کارگاهای ساختمانی بعد از ریل‌گذاری چاهک آسانسور کفی بالابر که به وسیله 4 کفشک در ریل‌های راهنما حرکت می‌کند ساخته می‌شود و به وسیله همان موتور وینچ بالا و پایین میرود.

این امر تا حدی باعث افزایش ایمنی می‌گردد و این حالت در صورتی اتفاق می‌افتد که نفر سوار بر این کفی نشود و جلوی درب طبقات گیت ورود و خروج نصب شود که مانع سقوط نفرات به داخل چاهک شود.

ایمنی آسانسور کارگاهی:

در مکان هایی که ساختمان سازی های مرتفع صورت میگیرد، دستگاهی که بیشترین کاربرد را دارا میباشد نیز آسانسور کارگاهی است. آسانسور کارگاهی  به کمک  نیروی الکتروموتور به حرکت در می آید و ارتفاع  این آسانسور ها با در نظر گرفتن ارتفاع ساختمان تنظیم گشته که این ارتفاع درمحصولات عادی شرکت اهرمکو تا 140 متر هم مشاهده گردیده است .  نکته حائز اهمیت دیگری که در ساخت و طراحی  و محاسبات به لحاظ ایمنی قابل توجه می باشد مقاومت سازه کابین و همینطور اتصالات آن به قطعات ارتفاعی است برای نمونه توان بار برداری  HOIST 1500S  بصورت عملی  1800 kg می باشد و  اما کابین و اتصالات آن  تا حدود 2.5 تن رامی توانند تحمل کنند.

این آسانسور ها وظیفه حمل بارهای بسیار سنگین و یا تعداد افراد  زیاد را به بالاترین نقاط به عهده دارند . ایمنی آسانسور کارگاهی مهم ترین امری است که در ابتدای کار با آن باید در نظر بگیریم. در ساخت آسانسور کارگاهی معمولا تمامی موارد ایمنی در نظر گرفته شده است.

بمنظور برقراری ایمنی آسانسور کارگاهی در ساخت بایستی از تجهیزات و وسایلی استفاده گردد. استفاده از تجهیزات در ایمن بودن آسانسورهای کارگاهی موثر واقع میگردد. به صورتی که چنانچه  این موارد رعایت نگردد احتمال بروز خطرات احتمالی افزایش میابد. ما در اینجا این تجهیزات را برای شما شرح خواهیم داد.

حفاظ پیرامون محل اسقرار : این حفاظ در واقع موظف به مجزا نمودن محل اسقرار آسانسور کارگاهی  از محیط کارگاه میباشد که درصورت عدم وجود این حفاظ پیرامون بارها مشاهده گردیده شده که نفرات و یا آهن الات وارد منطقه استقرار اسانسور کارگاهی شده و هنگام پایین آمدن کابین اسانسور کارگاهی با انها برخورد کرده و خسارات جبران نشدنی ای را به کارگاه و همینطور مسئولین پروژه وارد کرده است. آسانسور کارگاهی اهرمکو مجهز به این آپشن ایمنی  می باشد ، اما متاسفانه اکثرآسانسور های کارگاهی ایرانی و بعضا وارداتی به دلیل ارزان تمام شدن ساخت دستگاه این اپشن را حذف می کنند.

نرده امگا: درب کنترل کننده عبور م مرور نفرات و بار که باید در هر طبقه نصب شود و از سقوط افراد به پرتگاه جلوگیری می کند آسانسور کارگاهی اهرمکو مجهز به این آپشن ایمنی  می باشد ، اما متاسفانه اکثر آسانسور های کارگاهی ایرانی و بعضا وارداتی به دلیل ارزان تمام شدن ساخت دستگاه این اپشن را حذف می کنند.

لیمیت سوئیچ های ایمنی: به عنوان ابزاری روی در آسانسور کارگاهی منصوب گردیده  تا محدوده حرکت آسانسور کارگاهی را در بالا و پایین تعیین نماید یا به عبارتی دیگر میتوان گفت که نوعی محدود کننده مسیر محسوب میشود که هر جایی که تنظیم شده باشد منجر به متوقف شدن آسانسور میگردد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پنج × پنج =