قطعات آسانسور کارگاهی

قطعات آسانسور کارگاهی

اطلاع از قطعات آسانسور کارگاهی در زمان خرید این وسیله کاربردی و مهم بسیار ضروری به نظر می رسد. از میان قطعات آسانسور کارگاهی می توان از پاراشوت آسانسور کارگاهی و گیربکس آسانسور کارگاهی نام برد. هر کدام از کارفرمایان و مشتریان عزیز می توانند بعد از اطلاع از لیست قیمت فروش لوازم آسانسور کارگاهی جهت خرید قطعات آسانسور کارگاهی آن هم با بالاترین و بهترین کیفیت و جنس اقدام کنند.

معرفی سکشن آسانسور:

سکشن آسانسور کارگاهی در ابعادی مختلف ساخته می شود. البته تعداد مورد استفاده سکشن برای هر آسانسور بستگی به ارتفاع هر سازه یا ساختمان دارد. توجه داشته باشید که این قطعه از آسانسور کارگاهی به عنوان یکی از مهم ترین قطعات آسانسور کارگاهی بر طبق برند، ظرفیت و مدل هر آسانسور با یکدیگر کاملاً فرق دارد. پس دقت داشته باشید که برای هر یک از آسانسورهای کارگاهی باید سکشن مخصوص به خودش را خریداری بفرمایید.

پایه تثبیت آسانسور کارگاهی:

پایه تثبیت نیز یکی دیگر از قطعات آسانسور کارگاهی است که معمولاً بر روی فونداسیون نصب می گردد. دقت داشته باشید که سکشن های آسانسور کارگاهی نیز بر روی پایه تثبیت قرار می گیرند.

معرفی پاراشوت آسانسور کارگاهی:

پاراشوت آسانسور کارگاهی فنری تابیده شده در داخل محفظه ای از جنس فلز را شامل می شود و قلابی نیز در بخش بیرونی آن نصب شده است. در زمان سقوط آزاد آسانسور فنر مذکور از محل و جایگاه خود خارج می شود و قلاب نیز بر روی دنده در حال حرکت بر روی شانه قفل می گردد.

در نتیجه، از خطر سقوط آسانسور جلوگیری می شود. پس پاراشوت لزوماً باید به حالت اولیه برگردد تا بدین ترتیب آسانسور کارگاهی باز بتواند به سمت پایین حرکت کند.

پس متوجه شدید که نقش پاراشوت آسانسور کارگاهی حفظ امنیت و ایمن سازی آسانسور است. نکته دیگر این که در صورتی پاراشوت آسانسور کارگاهی وارد عمل می شود که سرعت حرکت آسانسور کارگاهی از 6 متر بر ثانیه بیشتر شود.

تابلو فرمان آسانسور کارگاهی:

تابلو فرمان از جمله اصلی ترین قطعات آسانسور کارگاهی محسوب می شود. در حقیقت، این وسیله نقش مرکز پردازش سیستم را ایفا می کند.

این موضوع از آنروست که به وسیله مدار فرمان تمامی دستورات ضروری به سمت موتور ارسال می شود و نحوه عملکرد کل دستگاه آسانسور و همین طور موتور آسانسور کارگاهی به دستورهای تابلو فرمان وابسته است.

باید عرض کنیم که تابلو فرمان آسانسور کارگاهی در انواع مختلفی تولید می شود. اما دو نوع بسیار متداول و پراستفاده آن تابلوهای فرمان داریو دار و تابلوهای فرمان دو سرعته هستند. تابلوهای فرمان دو سرعته هستند. در ادامه به معرفی این دو نوع تابلو فرمان به عنوان قطعات آسانسور برای شما عزیزان می پردازیم.

معرفی تابلو کنترل درایودار:

کنترل دور موتور یا درایو دستگاهی است که به وسیله ایجاد تغییراتی در فرکانس و سطح ولتاژ شرایطی بسیار عالی و مطلوب را برای راه اندازی انواع موتور ایجاد کند و همین طور موجب تغییر قابلیت گشتاور و سرعت در موتور شود.

معرفی تابلو فرمان آسانسور دو سرعته:

تابلو فرمان آسانسور دو سرعته به عنوان یکی دیگر از قطعات آسانسور کارگاهی شناخته شده است. در آسانسورهایی که این تابلو فرمان نصب شده موتورهایی با دو سیم پیچ به چشم می خورد. از این رو این آسانسورها دو سرعت متفاوت دارند.

تابلو فرمان آسانسور دو سرعته

گیربکس آسانسور کارگاهی:

در واقع باید عرض کنیم که گیربکس آسانسور کارگاهی به عنوان یکی از قطعات آسانسور کارگاهی مرکز و قلب این وسیله شناخته می شود. گیربکس آسانسورهای کارگاهی 4 بخش مختلف یعنی ترمز الکتریکی، فلکه گیربکس، گیربکس و موتور الکتریکی را شامل می گردد. به طور کلی این وسیله واسطه ای میان دنده های سکشن های ارتفاعی و موتور دستگاه هستند.

موتور آسانسور کارگاهی:

 نیروی لازم جهت جابجایی و بالا و ایین رفتن آسانسور کارگاهی به وسیله موتور آسانسور کارگاهی تأمین می گردد. در مجموع می توان انواع موتور آسانسور کارگاهی را در دو دسته موتور گیربکس دار و موتور بدون گیربکس تقسیم بندی کرد. موتور آسانسور کارگاهی گیربکس دار در دو دسته دو سرعته و تک سرعته تقسیم بندی می شود. موتور آسانسور کارگاهی با توجه به ظرفیت آن با توجه به ظرفیت آسانسور از 2 یا 3 موتور تشکیل شده است.

اکثر قریب به اتفاق این موتورها یازده کیلو وات بوده و در شماری از آن ها در بالای کابین و در برخی دیگر در بالای آسانسور نصب می گردد.

لیست قیمت فروش لوازم آسانسور کارگاهی:

قبل از خرید انواع قطعات آسانسور کارگاهی باید از لیست قیمت فروش لوازم آسانسور کارگاهی اطلاع پیدا کرد.

 کیاتاورکرین در زمینه فروش انواع قطعات آسانسور کارگاهی در خدمت شما عزیزان است. بهترین و باکیفیت ترین قطعات آسانسور کارگاهی را می توانید از کیا تاورکرین بخواهید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

پنج + 2 =