اسانسور حمل بار

۱۰ مدل آسانسور کارگاهی و بالابر

امروزه در انواع ساخت و سازهای ساختمانی و صنعتی، ابزار و ماشین آلات مناسب حرف اول را میزند. سرعت انجام کار، کبفیت نهایی سازه، ایمنی محیط کار، سهولت کاری افراد و… در این انتخاب تاثیر مستقیم دارد.

اگر شما هم در شرف ساخت ساختمان یا بنای صنعتی خود هستید و با کمبود فضا مواجهید یا نیاز به افزایش سرعت و ایمنی دارید؛ حتما به فکر خرید آسانسور کارگاهی یا بالابر ساختمانی افتاده‌اید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم در حد امکان انواع آسانسور کارگاهی رایج، مزایا و معایب، و کارکردهای هرکدام را توضیح دهیم تا به درک حس نیاز شما کمک کرده باشیم.

انواع آسانسور کارگاهی براساس نحوه نصب

  1. آسانسور کارگاهی ثابت:

همانطور که از اسم آن پیداست این آسانسور در محلی بصورت ثابت نصب میگردد و برای استقرار نیاز به چاهک دارد تا در زمان جمع شدن با زمین هم سطح شوند. از این مدل جهت جابجایی بارهای سنگین در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده میگردد. آسانسور کارگاهی ثابت به سه مدل جک مستقیم، زنجیری و  آکاردئونی تقسیم میشود.

      2. آسانسور کارگاهی سیار:

این نوع آسانسور قابلیت جابجایی سریع را داشته و عموما از آنها در شرایطی مانند اجرای نقاشی‌های بزرگ خیابانی، تمیز کردن یا ساخت نمای بیرونی ساختمانها استفاده می‌گردد. این بالابرها دو نوع دارند: با قابلیت جابجایی عمودی و قابلیت جابجایی عمودی و افقی (بوم لیفت).

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

9 − یک =