امروزه جرثقیل‌های برجی بدلیل کارایی بالا به یکی از مهمترین ماشین آلات ساختمان‌سازی و برج‌سازی در جهان بدل شده‌اند. به همین دلیل گاهی شاهد حوادث و اتفاقات ناگواری هستیم که عمدتا بدلیل عدم توجه به نکات ایمنی هنگام مونتاژ تاورکرین، بی تجربه بودن اپراتورها یا عدم تعمیرات تاورکرین و نگهداری بموقع این جرثقیل‌ها می‌باشد.

لازم است برای هر تاورکرینی بسته به نوع و تناژ آن، بازرسی، سرویس و تعمیرات روزانه، ماهیانه و سالیانه درنظر گرفته شود. این بازرسی ها ممکن است ازمنظر فنی یا ایمنی جرثقیل باشد.

تعمیرات تاورکرین و سرویس نگهداری انها پیش نیاز بی قید و شرط ایمنی تاورکرین ها برای جلوگیری از خطرات احتمالی می باشد. خطراتی که به سبب طراحی نادرست و یا نقص عملکرد تاورکرین (tower crane)، تجهیزات و قطعات آن می باشد با بازرسی و سرویس نگهداری قابل پیشگیری است.

برای حصول این امر موارد متعددی دخیل است که به شرح ذیل می باشد

۱-منتاژ و نصب ایمن تاورکرین در قسمت های مختلف از جمله الکتروموتور ها ، پایه تثبیت ، سکشن ها، فلش و…و اخد تاییده های لازم در این زمینه. ۲-نحوه اجرای فوندانسیون جهت نصب صحیح پایه تثبیت. ۳-اصول عملکرد کلی و نحوه صحیح کارکردن و بلند کردن بار. ۴-انطباق طراحی ، ساخت و کارکرد. ۵-کتابچه ثبت عملکرد روزانه و دریافت گواهی سلامت دوره ای. ۶-بیانیه انطباق EC ۸ . ۷-هشدار درخصوص خطرات موجود و خرابی هر قسمت از دستگاه. ۸-تست عملکرد فولاد و قطعات متحرک تاورکرین(tower crane). 9-بازدید به منظور عدم خوردگی ، خزش و لرزش. ۱۰-بازرسی فنی متعدد سیستم ترمز ، لنگرگاه ها ، قلاب و سیستم هیدرولیک. ۱۱-بازرسی دقیق سیستم ترمز و سایش آن. ۱۲-بازرسی و رسیدگی به گریسکاری ،روغن ریزی ، رگلاژ سیم بکسل و کابل ها. ۱۳-بازرسی قطعات ارتفاعی و نحوه افزایش ارتفاع. ۱۴-بازرسی کمربند ها بر اساس استاندارد ASME B30.3. 1516-بررسی کابین وزنه های تعادل و …

گروه کیا تاورکرین در پی این ضرورت تعمیرات تاورکرین (tower crane)شما را براساس استاندارد ASME B30.3 پذیرا می باشد، تا با سالها تجربه ی خود در این زمینه و نیروهای متخصص و آموزش دیده امنیت خاطر شما خریدارن تاورکرین (tower crane) را فراهم آورد.برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با گروه صنعتی کیا تاورکرین به لینک https://kiatowercrane.com/contact-us/مراجعه فرمایید و یا جهت خرید تاورکرین(tower crane) با کارشناسان فروش تاورکرین تماس حاصل کنید تا ما شمارا برای خرید بهترین و مناسب ترین تاورکرین همراهی کنیم.