سرویس و نگهداری تاورکرین و  آسانسور کارگاهی

یکی از مباحث مهم در ساختار محیط های صنعتی و کارگاههای عمرانی یا پروژه های ساختمانی که درآنها تاور کرین و آسانسور کارگاهی نصب می باشد، توجه به نگاهداشت دستگاههای مذکور می باشد. و بدین منظور ضروری است که در خصوص نگهداری ماشین آلات روش و شیوه نگهداری مشخص گردد .

در واقع سرویس و نگهداری به معنی برنامه ریزی مناسب و استفاده از روش هایی مانند روانکاری و بازرسی های دوره ای و تعویض به موقع قطعات معیوب و رسیدگی به هنگام که در نهایت منجر به افزایش طول عمر تاور کرین یا اسانسور کارگاهی خواهد شد . سرویس و نگهداری ماشین الات و کالیبراسیون به موقع تجهیزات و دستگاهها می تواند از خسارات عمده جلوگیری نماید .

کالیبراسیون تجهیزات تاور کرین و اسانسور کارگاهی به معنی تطابق تنظیمات قطعات و تجهیزات با استانداردهای جهانی و استاندارد های تعریف شده توسط کمپانی سازنده می باشد.

دلایل ضرورت موضوع سرویس  و نگهداری تاورکرین و آسانسور کارگاهی :

– ما اموخته ایم که چگونه ماشین را به عنوان منبع کار فیزیکی جایگزین خود نماییم به همین جهت کارها به اجزای ریزتری تقسیم شده است تا با قرار گرفتن در چرخه تولید بهره وری را افزایش دهیم . لذا ضروری است تا دستگاههای ما به صورت مداوم اماده به کار باشد تا در امر تولید دچار اختلال نگردیم .

– از دیگر موارد ضرورت توجه به بحث تعمیرات و نگهداری حفظ سرمایه های صاحبان سرمایه است. به خصوص که با شرایط فعلی وارد کردن چنین تجهیزات سنگینی بسیار ارزبر و قیمت خرید بالایی خواهد داشت . از سوی دیگر استفاده معقول و اقتصادی از این تجهیزات سنگین و امکانات سرمایه ای بیان گر این نکته است که مساله تعمیرات و نگهداری باید اصولی تر و دقیق تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد .

تاریخچه و روند توسعه تعمیرات و نگهداری :

دوره سخت افزاری : در این دوره عامل اصلی تولید و پیشرفت سخت افزار یا تجهیز بوده است به همین دلیل تمرکز تولید کننده بر ماشین آلات و تجهیزات بوده است . لذا جهت افزایش تولید به جای افزایش  و راندمان کارایی تولید در ماشین آلات که طبیعتا با نگهداری و تعمیر مناسب امکان پذیر میباشد بیشتر از طریق افزایش تعداد دستگاه ها به دنبال تحقق اهداف افزایش تولید بوده اند

دوره نرم افزاری : بر خلاف دوره قبل هدف اصلی در این دوره استفاده کارا و بهینه از ماشین آلات با نگرش سیستماتیک به مسئله تعمیرات و نگهداری برنامه ریزی شده بود . در این دوره سعی گردید به جای نیروی انسانی از ماشین آلات در کارخانجات و صنایع تولیدی استفاده شود . طبیعی است که با افزایش پیچیدگی ماشین آلات و بالارفتن تخصص موردنیاز به شرایط نگهداری خاص نیز جهت افزایش راندمان ماشین آلات احساس گردید . دراین دوره ضریب آمادگی ماشین آلات به عنوان یک شاخص و معیار قابل توجه مطرح گردید هرچقدر ضریب آمادگی ماشین آلات عدد بزرگتری را نمایش دهد درواقع نشان دهنده ی عملکرد درست و صحیح تعمیرات و نگهداری خواهد بود .

دوره مغزافزاری : درواقع هدف این دوره به حداقل رساندن خرابی ها است در این دوره توان بر طراحی ماشین آلات گزارده شده است . یعنی در طراحی از متخصصینی استفاده میگردد که با استفاده از یک برنامه ریزی مناسب احتمالات خرابی و توقف ماشین آلات را به حداقل برسانند که این طراحی مناسب میتواند قابلیت تعمیرپذیری یا سهولت تعمیر ماشین را بیشتر نماید . پس به طور کلی منظور  و هدف این دوره حداقل نمودن احتمال خرابی ماشین آلات و افزایش قابلیت تعمیر پذیری آنان است.

کیا تاور کرین پس از فروش تاور کرین و آسانسور های کارگاهی و بچینگ پلانت، دسترسی به سرویس فنی و تکنسینهای قابل اعتماد جهت کاهش زمان توقف و خرابی دستگاهها و به حداکثر رساندن سرعت کار در پروژه های شما ضروری است.
بمنظور حصول اطمینان از کارکرد دقیق و بدون نقص دستگاههای شما، تکنسینهای ما برای حل همه مشکلات فنی ،سرویس و نگهداری و برای بالا بردن قابلیت دستگاه آموزش دیده اند و در تمام مواقع اضطراری آماده سرویس رسانی می باشند.
بخشی از خدمات ما به مشتریان گرامی، پشتیبانی فنی و ارائه سرویسهای اوداری ماشین آلات خریداری شده می باشد، که در قالب قراردادهای خدمات فنی متنوع به مشتریان محترم اعلام می دارد.