مونتاژ یا بستن تاور کرین

مجموعه کیا تاورکرین با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب؛ آماده خدمات مونتاژ تاورکرین در محل کار شما می باشد. انجام این کار در اسرع وقت و با تعرفه مناسب انجام خواهد شد.

افزایش ارتفاع و بالا بردن تاورکرین طبقه طبقه و لایه لایه انجام می‌شود. ابتدا داربست و بدنه توسط خود تاور ساخته و سپس از تلمبه‌های قدرتمند هیدرولیک برای هل دادن تاورکرین به طبقه‌ی بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. سپس جرثقیل تا زمانی که دوباره نیاز به افزایش ارتفاع داشته باشد در مکان مناسب قفل می‌شود. به مرور و باتوجه به وزن و ارتفاع تاور، اپراتورها جهت حمایت و ایمنی، با افزودن ثبات دهنده‌ها، داربست‌های تاورکرین را به آسمان خراش وصل می‌کنند. به این صورت ارتفاع تاورکرین همانند سازه افزایش پیدا می‌کند.

لازم بذکر است که جهت نصب و بستن صحیح تاورکرین رعایت اصول و نکاتی مورد نیاز است که تیم فنی و اپراتورهای باتجربه در انجام اصولی این امر می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند. نکات لازم جهت نصب و مونتاژ تاورکرین بهتر است مورد توجه قرار گیرد.

دمونتاژ یا باز کردن تاور کرین

پس از تکمیل ساخت آسمان خراش، زمان جداکردن تاورکرین است که مجموعه کیا تاورکرین با تیم مجرب خود خدمات بازکردن تاورکرین (دمونتاژ) را برای شما انجام خواهد داد. این اتفاق بسته به نوع جرثقیل به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. معمولا تاورکرین بزرگتر به بالا کشیدن تاورکرین کوچکتری که به بالای آسمان خراش متصل است کمک کرده تا کارگرها بتوانند قطعات اولیه تاور کرین را جدا و به آرامی به سمت زمین پایین بیاورند.

دیرک و پایه تاور نیز بوسیله همان تلمبه‌های هیدرولیکی که آنها را بالا برده‌اند پایین آورده می‌شوند. البته بایستی هر لایه از دیرک، قبل از اینکه پایه پایین آورده شود، جدا شده باشد.

عموما جهت بازکردن تاور کرین دوم، تاور کرین سومی استفاده می‌شود که حتی از این دو نوع دیگر هم کوچک‌تر بوده و وظیفه آن پایین آوردن قطعات جرثقیل دوم است. تاورکرین سوم به اندازه‌ای کوچک است که می‌تواند با دست جدا شده و بوسیله آسانسور یا سایر راه‌های داخلی از محل ساخت و ساز خارج شود.