اپراتور تاور کرین

اپراتور تاور کرین

مهارتهای مورد نیاز یک اپراتور تاورکرین

یک اپراتور تاورکرین شخصی است که جرثقیل برجی را به منظور بالا بردن اجسام و حمل بار مورد استفاده قرار می دهد و تجربه ی کار کردن با تجهیزات و پروسیجرها را دارد. این فرد از لحاظ علمی باید دارای مهارتهایی باشد که برخی از آنها در زیر امده است:

  • دانش فنی ماشین آلات و ابزاری که شامل موارد استفاده ، تعمیر و نگه داری می شود.
  • اطلاع داشتن از اصول و متدهای جدید و بررسی تاثیر این روش ها در کار.
  • علم ریاضی. شامل دانش حساب، جبر، هندسه، حساب دیفرانسیل و انتگرال، امار و برنامه های کاربردی.
  • علم ساخت و ساز. علم مواد، متد و ابزاری که در ساخت و ساز و یا تعمیر یک خانه ، ساختمان و یا ساختارهای دیگر مانند بزرگراهها و جاده ها استفاده می شود.
  • امنیت عمومی. دانش مناسب برای شرایط و عملیات امنیتی حفاظت از افراد، داده ها، افراد، املاک و موسسات.
  • زبان انگلیسی. دانش ساختار و متون انگلیسی که شامل معنی، اسپل کردن، قوانین ترکیب و گرامر می شود.
  • کنترل و مدیریت. دانش تجاری و مدیریت اصولی که در طرحهای استراتژی وجود دارد.
  • حمل و نقل. دانش اصول و متدهای حرکت دادن افراد و یا اجسام در هوا ، ریل، دریا و جاده.
  • خدمات مشتری. دانستن اصول و فرایندهایی برای ارائه ی خدمات به مشتریان که شامل ارزیابی نیازهای مشتری می باشد.

چرا باید اپراتور تاورکرین ماهر باشد؟

برای پروژه خود ، راننده تاور کرین که وظیفه مهمی را برعهده دارد را ازمیان افراد ماهر انتخاب نمایید.

اولین دلیل

آیا تابحال از زیر یک تاورکرین عظیم جسه رد شده اید؟ این دستگاه با اشکال و ابعاد خارقالعاده خود همواره شما را با این پرسش روبرو می سازد که اگر این تاور سقوط کند آیا اثری از من و اطراف باقی می ماند ؟ بنابراین سعی می‌کنید هر چه سریعتر آن منطقه را ترک نمایید،حال اگر انتخاب شما یک راننده کم تجربه باشد می توانید تصور کنید که چه فجایعی را میتواند رقم بزند.

دومین دلیل

میزان قدرت عمل تاور کرین و شعاع هایی که این دستگاه پوشش می‌دهد بسیار حائز اهمیت است از این رو یک اپراتور تاورکرین ماهر می تواند در ایجاد ایمنی در کارگاه نقشی اساسی ایجاد کند دلیل آن این است که معمولا در هنگام فعالیت تاورکرین در پروژه جنب و جوش های فراوان و فعالیت های کارگاهی و صنعتی زیادی انجام می شود که اگر یک اپراتور تاورکرین ناکارآمد و ناوارد بکار گیری شود پروژه را با فاجعه و حتی نابودی روبرو می سازد.

سومین دلیل

هنگام جابجایی و حمل بار سنگین به دلیل پله ای بودن سرعت سیستم کنتاکتوری گیربکس تاورکرین دچار تنش و لرزش می شود و این لرزش و تنش در تاور کرین و بدنه آن هم احساس می گردد که اگر اپراتور تاورکرین دارای مهارت کافی نباشد کنترل کار از دستش خارج شده و احتمال سقوط تاور و بار آن بسیار وجود خواهد داشت گاها دیده شده است راننده تاورکرین در اثر نبود تجربه کافی به پروژه و تاور آسیب جدی وارد ساخته که موجب تعطیلی پروژه گردیده.

این سه دلیل بیان شده برای شما کاربر صنعتی گرامی بطور بسیار ساده روشن ساخت که با صرف مقدار اندکی هزینه بیشتر می توانید از خسارت های جدی و اساسی، و تعطیلی و نهایت شکست پروژه جلوگیری نمایید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

1 × پنج =