تاور کرین لیبهر

تاریخچه کمپانی لیبهر

نوعی جرثقیل برج سازی است که اجسام  سنگین را جا به جا می کند. به نحوی که جسم سنگین را تا ارتفاعی معینی بالا برده و سپس اقدام به جا به جایی آن در شعاع های گوناگون می کند. با توجه به قدرت مانور بالایی که تاورکرین لیبهر در زمینه ی باربرداری در صنایع مختلف دارد از این وسیله استفاده می شود .

نمونه اولیه تاور کرین لیبهر

در آلمان پس از جنگ، بسیاری از مناطق کشور نیاز به بازسازی داشت. هانس لیبهر مسئول ساخت خانه پدری خود در جنوب آلمان بود. او متوجه نیاز کشور به ابزار و ماشین آلات برای صنعت ساخت و ساز شد.هانس لیبهر همراه با مهندسین طراح اولین تاور کرین متحرک را در سال ۱۹۴۹ ساخت.تاور کرین TK 10 می توانست به راحتی جا به جا شود و به سادگی در محل ساخت و ساز نصب شود. همچنین با ارائه این تاور کرین برای اولین بار کارخانه لیبهر در سال ۱۹۴۹ در Kirchdorf آلمان تاسیس شد.

معرفی تاور کرین لیبهر

ابداع جرثقیل برجی یا تاور کرین همزمان با تولد شرکت لیبهرLIEBHERR است.شرکت لیبهر در سال ۱۹۴۹ توسط  Hans Liebherr در شهر بول ایالت فریبورگ سوییس راه اندازی شد.این شرکت در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات کشاورزی، ماشین آلات ساخت و ساز، لوازم خانگی، قطعات هواپیما، تجهیزات استخراج معدن و ارائه خدمات مهندسی خودرو، فعالیت می نماید.در آمد این شرکت در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۸٫۳ میلیارد یورو بوده است

هم اکنون شرکت لیبهر توسط خانواده لیبهر اداره می شود. تاورکرین لیبهر در ایران به سبب داشتن سازه و اسکلت قوی نسبت به سایر برندهای موجود مطرح است.  در سال ۱۹۹۹، ۵۴۰۰۰۰ جرثقیل لیبهر سالن های تولید را ترک کرده اند.این شرکت از سال ۲۰۰۷ بزرگترین تولیدکننده جرثقیل در جهان می باشد و در اکثر نقاط جهان کارخانه یا نمایندگی فروش دارد.

لیبهر در سال ۲۰۱۲ ششمین تولیدکننده بزرگ ماشین آلات صنعتی جهان بوده است. تاورکرین لیبهر همزمان با جرثقیل برجی راه اندازی شد که زمینه فعالیت آن در قطعات هواپیمایی ، خدمات مهندسی خودرو،، ماشین آلات ساخت و ساز، تجهیزات استخراج معدن، طراحی و ساخت ماشین آلات کشاورزی و لوازم خانگی می باشد. تاورکرین لیبهر به سبب داشتن سازه مقاوم و اسکلت قوی نسبت به سایر برندها در ایران مطرح است. و در سال ۲۰۱۲ ششمین تولیدکننده بزرگ ماشین آلات صنعتی جهان معرفی شد.

اساس و شکل گیری

در آلمان پس از جنگ ، بسیاری از مناطق کشور نیاز به بازسازی دارند. هانس لیبرهر مدیر ساختمان والدین خود در آلمان جنوبی را اداره می کند . وی نیاز به ابزار و ماشین آلات برای صنعت ساختمان و ساخت و سازهای داخلی را تشخیص می دهد. او به همراه مهندسان طراح و بازرگانان ، اولین جرثقیل برجی متحرک را در سال ۱۹۴۹ ایجاد می کند . TK 10 را می توان به راحتی حمل کرد و نصب آن در محل ساخت ساده است .

همچنین این نخستین محصول از هانس لیبرهر ماسچیننفابیک (کارهای مهندسی) است که در سال ۱۹۴۹ در کرچدورف تأسیس شد. همانطور که از مدل های جانشین پیروی می کند ، تولید جرثقیل در لیبر سرعت می گیرد و شرکت ساخت و ساز به تولید کننده ماشین آلات ساختمانی تبدیل می شود.

تاورکرین لیبهر هم اکنون:

لیبهر در زمینه صنعت و در رسته صنایع سنگین از سال ۱۹۴۹مشغول به کار است. این شرکت از ۲۰۰۷ بزرگ ترین تولید کننده جرثقیل در جهان است. و هم اکنون ششمین تولید کننده بزرگ ماشین آلات در جهان محسوب می شود. دفتر مرکزی آن در سوئیس، شهر بول وایالت فریبورگ است و در سرتا سر جهان فعالیت چشمگیری دارد. و در ضمینه تولید ابزار آلات سنگین ، کشاورزی و لوازم خانگی در جهان حرف اول را می زند.

شرکت در ابتدا کار خود را با تولید جرثقیلهای بلند آغاز کرد و سپس کار به تولید قطعات هواپیما و وسایل خانگی گسترش پیدا کرد. در واقع شرکت تامین کننده اصلی قطعات هواپیما برای شرکت ” Airbus S.A.S. ” می باشد و همچنین تولید کننده بعضی از بزرگترین ابزار و ماشین آلات معدنی و حفاری در دنیا مانند لودرها، بیل های هیدرولیکی و دامپ تراک های غول پیکر است.

هم اکنون شرکت لیبهر توسط ویل لیبهر اداره میشود و مدیر عامل شرکت ایزولده لیبهر است. و ۳۹۴۲۴ نفر در این شرکت مشعول به کار اند. در آمد این شرکت در سال ۲۰۱۲ برابر بود با ۸.۹۶میلیارد یورو است.

شرکت لیبهر در کشورهای زیادی مستقر شده است که شامل آلمان ، بریتانیا ، ایرلند و ایالات متحده می باشد.  کارخانه ای که در کیلارنی کشور ایرلند فعالیت دارد سازنده  ” container cranes ” می باشد که از طریق بندر فنیت به سراسر دنیا صادر می گردد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

20 − هشت =