تفاوت بین تاور کرین ۱۲ تن و ۶ تن

تاور کرین ها، از مهم ترین وسایل در حوزه صنعت هستند. این جرثقیل های غول اسا به ما در ساخت بسیاری از سازه هایی که در اطراف مان میبینید کمک کرده اند. در حقیقت، تاور کرین ها را بعضی از دانشمندان در صنعت “گیرنده ستارگان” می نامند.این لقب را به دلیل قابلیت بالا در جابجایی و رسیدن به ارتفاعات زیاد به آن داده اند . تاور کرین ها را جرثقیل های برجی نیز می نامند. سازندگان در تکمیل پروژه خود قطعا به تاور کرین ها نیازمند می شوند. زمانی ان ها می توانند از این جرثقیل های غول اسا نهایت استفاده را ببرند که ان را درست انتخاب کرده باشند. در این مقاله به توضیحاتی درباره تاور کرین ۱۲ تن و ۶ تن و تفاوت بین آنها پرداخته شده است.

انتخاب صحیح تاور کرین

انتخاب صحیح تاور کرین، در بازدهی کیفیت پروژه تاثیر بسزایی دارد. همچنین، صاحبان پروژه باید هدف شان را از تهیه تاور کرین شخص کرده و سپس، به سبب ان دلایل تاور کرین مد نظر را ارزیابی کرده و در مرحله بعد ان را تهیه کنند. تاور کرین ها به بشر زندگی زیباتر و با امکاناتی بیشتر هدیه دادند. به این طریق که، ان ها به ما برج هایی با شکوه را هدیه دادند که ارتفاع شان به اسمان ها رسیده است.

تاور کرین ۶ تن

تاور کرین ها در تناژ های متفاوت و در انواعی گسترده در دسترس سازندگان قرار گرفته اند. تاور کرین ۶ تن نیز در برند ها و مدل های متفاوتی در دسترس سایرین قرار گرفته و تاور کرین با تناژ ۶ تن به طول فلشی ما بین ۳۶ تا ۵۰ متر در دسترس سازندگان قرار گرفته است. این گونه از تاور کرین با طولی ارتفاع معمولا ۴۰ متر و ظرفیت بار در نوک فلش ۱۲۵۰ الی ۱۴۰۰ کیلوگرم متغییر است.

طول قطعه و یا سطح مقطع این تاور کرین برابر با ۲٫۳۰ الی ۳ متر می باشد و در مدل های ۶۴۳, f1515, igot85در دسترس قرار گرفته تا سازندگان بتوانند مدل دلخواه خود را در بین برند ها به نسبت شرایط پروژه انتخاب کنند. ناگفته نماند که به نسبت مدل و برند تاور کرین جنس قطعات، ظرفیت بار در نوک فلش و طولفلش متاوت است و ممکن است در ارتفاع های مختلف باربری هایی متفاوت داشته باشد.

سوخت مصرفی این تاور کرین ها بین ۳۵ تا ۴۵ کیلو وات است و حتی ممن است به ۶۵ کیلو وات نیز برسد. بهترین برند در میان انواع برند و مدل ها پتن است که کیان تاور تاور کرین های پتن را در ظرفیت و ارتفاع فلش های متفاوت در اختیار شما می گذارد.

تاور کرین ۱۲ تن

تاور کرین ۱۲ تن در برند هایی متفاوت مانند پتن و لیبهر و سایر برند ها در دستس ان که معروف ترین ان ها پتن بوده است. تاور کرین ای با تناژ ۱۲ تن طولی فلشی با ارتفاعی ۴۸ الی ۵۵ متر داشته است. ارتفاع این تاور کرین حدودا ۴۰ متر است و تحمل ظرفیت ان در نوک بازو ما بین ۲۵۰۰ تا ۳۶۰۰ متغییر است. طول قطعه یا سطح مقطع این تاور کرین ۳ متر است. این میزان تفاوت در ظرفیت متحمل شده در نوک بازو و ارتفاع تاور کرین و فلش ان به مدل و برند تاور کرین بر می گردد.

این تاور کرین ها سوخت مصرفی شان توسط ژنراتور و برق ۳ فاز تامین می شود. یکی دیگر از علت تفاوت در قدرت باربری تاور کرین ارتفاع فلش ان است. به طور مثال، تاور کرین ۱۲ تن در ارتفاع فلش ۵۵ متری قدرت باربری ۲۵۰۰ کیلوگرمی و در ارتفاع فلش ۲۰ متری قدرت باربری تا ۸۲۰۰ کیلوگرم را دارد.

از انواع مدل های تاور کرین ۱۲ تن نیز می توان به H3023, H3026, F329, H332  و ۷۶۴ اشاره کرد که هر کدام مشخصاتی به خصوص داشته و در برندی متمایز ساخته می شود. به طور مثال، تاور کرین ۱۲ تن H3023 در برند پتن تولید شده و طول فلش ۶۰ متری و میزان ظرفیت مورد تحمل ان در نوک بازو ۲۳۰۰ کیلوگرم است.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

13 − 5 =