حداکثر بار مجاز تاورکرین

حداکثر بار مجاز تاورکرین

حداکثر بار مجاز انواع تاور کرین :

یک تاورکرین معمولی چنین مشخصاتی دارد: حداکثر ارتفاع معادل 265 فوت یا 80 متر است. در تاورکرین از دو سویچ محدود کننده برای اطمینان از اینکه اپراتور باری حداکثر بار مجاز بر آن وارد نکند استفاده شده است. وقتی که حداکثر بار بر تاورکرین وارد می شود سویچ باعث می شود که کابل ها کشیده شده . بار بیش از ۱۸ تن به قسمت انتهایی بازوی تاورکرین نرود.

البته یک تاورکرین گاهی بیش از این مقدار ارتفاع دارد، به شرطی که از نوع بالارونده بوده و با افزایش ارتفاع ساختمان بالاتر میرود.

  • حداکثر دسترسی معادل 230 فوت یا 70 متر است.
  • حداکثر قدرت بلند کردن  بار وزنی معادل 18 تن است.

توجه : حداکثر باری که تاورکرین میتواند تحمل کند حدود 18 تن است اما اگر واکن برقی در انتهای بازوی تاورکرین باشد نمی تواند چنینی باری  را تحمل کند و بهتر است که در هنگام حمل بارهای سنگین واگن برقی در بالای دکل تاورکرین باشد.

حداکثر بار مجاز تاورکرین

چگونه تاور کرین را به محل مورد نظر منتقل می کنند؟

قطعات مختلف تاورکرین بوسیله کشنده ۱۰ تا ۱۲ چرخه به محل مورد استفاده حمل می شود. در ابتدا بوسیله یک تاورکرین متحرک دکل ۱۲ متری که از دو قسمت برج و چرخدنده متحرک تشکیل شده بر روی پایه بتنی قرار داده می شود. سپس بازوی تاورکرین و ماشین آلات در قسمت مربوطه مونتاژ میشود. بعد از آن تاورکرین متحرک، قسمت ها و اعضای افقی را در قسمت های از پیش تهیه شده قرار می دهد . و در انتها وزنه تعادلی تاورکرین نصب می شود.

بتن ریزی و پایه تاورکرین:

در فونداسیون 184 میلگرد bolt ضخیم به کار رفته نمایی از پلیت و اتصال به سیستم فونداسیون و زیر سازی آماده نصب تاور پایه تاور در حال نصب بر روی فونداسیون نصب لوله های پی وی سی در پایه آماده سازی صفحه زیر سری  برای ریختن ملات گروت پایه آماده برای بتن ریزی.

چگونگی انتقال تاورکرین به محل مورد استفاده:

قطعات مختلف تاورکرین بوسیله کشنده 10 تا 12 چرخه به محل مورد استفاده حمل می شود. در ابتدا بوسیله یک تاورکرین متحرک دکل 12 متری  که از دو قسمت برج و چرخدنده متحرک تشکیل شده بر روی پایه بتنی قرار داده می شود. سپس  بازوی تاورکرین و ماشین آلات در قسمت مربوطه مونتاژ میشود.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

16 + 9 =