نحوه خرید و فروش تاورکرین

نحوه خرید و فروش تاورکرین

مقدمه

در این مقاله می خواهیم به نحوه و نوع خرید و فروش تاور کرین اشاره کنیم که مورد پرسش بسیاری از مشتریان در بازار امروز ایران است و گاها مشتریان را در اکثر اوقات سردرگم و گاه شوکه می نماید. متاسفانه بدلیل اینکه سالهاست کشور ما در تحریم های سخت و وسیع بین‌المللی قرار دارد باید گفت از تاورکرین های با کیفیت نو و بقول معروف صفر کیلومتر در ایران  خبری نیست و این امر بازار خرید فروش تاور کرین های دست دوم را رونق بخشیده است که این  نکته نیز باعث شده است تا پای دلالان و واسطه ها به این عرصه باز شود.

دلالان و واسطه ها بلای جان این صنعت

سودجویان بشدت کم سواد بلای جان خرید و فروش تاورکرین از رمق افتاده هستند .

دلالان که با پشتبانه علمی کم وارد این بازار شده‌اند، آنچنان نمایش زشتی از این بازار با رفتارهای زننده خود به نمایش گذاشته اند که دیگر آبرویی برای این صنعت باقی نمانده است.

از جمله خراب کردن نرخ ها، فروش قطعات بدکیفیت و نامطلوب، دادن اطلاعات غلط به مشتریان و …

تاورکرین هیچگونه اتحادیه ای ندارد

با وجود  نداشتن یک اتحادیه مشخص  کسانی هستند که برای جلب اطمینان مشتری ادعای رئیس‌ اتحادیه بودن را می کنند.

باید گفت این موضوع از پایه اشتباه است و آنها بجز در توهمات خود جای دیگری سمت و مسئولیتی ندارند.

پس چگونه خرید مطمئنی داشته باشیم؟

باید توجه داشت که نباید از دلال ها خرید کنید و به سابقه کارو علمی فروشنده دقت نمایید.

یک فرد با سابقه و دارای تحصیلات مرتبط که دارای جایگاه اجتماعی مشخص است شما را فریب نخواهد داد.

برای خرید خود ضمانت اجرایی و نصب بخواهید

از فروشنده بخواهید طی یک قرارداد قانونی و به اصطلاح محکم عملیات نصب و راه‌اندازی آن را بر عهده بگیرد.

خرید را از یک شرکت و نصب را از شرکت دیگری نخواهید زیرا دیگر ضمانتی متوجه فروشنده نمی باشد.

چرا که اگر در انتخاب فرد مورد نظر خود اشتباه کرده باشید هرگز نمی توانید ادعای خسارت کنید.

برای مقداری ارزان تر ریسک نکنید

یک روشی که امروز در بازار شایع است گرفتن استعلام و پیش فاکتور و جمع آوری آنان و اتخاذ تصمیم بر پایه ارزان ترین نرخ قیمت گذاری است که البته ما قصد نقد کردن این روش را در این مقاله نداریم اما این روش بطور یقین اشتباه است، بگذارید مثال ساده ای بزنیم آیا شما برای خرید خودرو دست دوم مزایده و استعلام قیمت میگذارید و تصمیم خود را طبق ارزان ترین نرخ میگیرید و یا آنکه سعی میکنید در کنار نرخ مناسب و اقتصادی بهترین کفیت خودرو را نصیب خود کنید؟ حال چرا وقتی که بیش از 95 درصد خرید های بازار تاورکرین دست دوم و کارکرده است این چنین تصمیم گیری می کنید؟ البته بطور قطع می توان گفت که شرایط بد اقتصادی و نداشتن  توجیه اقتصادی و بالا رفتن نرخ ارز و گرانی سرسام‌آور دستگاه ها و چند برابر شدن قیمت ها مشتریان را مجبور به اینگونه خرید می کند اما مشتریان عزیز باید این نکته مهم را مد نظر خود قرار دهند که اگر در انتخاب خود اشتباه کنند و یا دستگاهی خریداری نمایند که دچار ایراد فنی باشد می بایست چند برابر آن قیمت هزینه کنند تا پروژه خود را به پیش ببرند.

سخن آخر

کیا تاور کرین از شما مشتریان گرامی تقاضا دارد که انتخاب خود را از روی آگاهی و مطالعه انجام دهید و در این شرایط دشوار اقتصادی با تصمیات آگاهانه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های خود شود در این راستا کیا تاور کرین در کنار شما خواهد بود.

♦  با ما در تماس باشید 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

4 × پنج =